oto ekspertiz cihazları

Türkiye genelinde kurmuş olduğumuz 262 adet Oto Ekspertiz istasyonu faal olarak çalışmaktadır. Listeyi görmek için tıklayın

Oto ekspertiz için geliştirmiş olduğumuz yeni bilgisayar programı ile tüm araç, alıcı ve satıcı bilgileri bilgisayara girilmekte, araç fotoğrafı çekilmekte ve yapılan  ölçümler müşteriye mail olarak gönderilmekte, hem test bilgisayarında hemde server bilgisayarda saklanmaktadır.

İtalyan Dimsport ve Corghi firmalarının oto ekspertiz cihazlarını 20 yıldır ithal edip satıyor ve servis hizmeti veriyoruz.

Oto ekspertiz, Computest, araç test cihazları ikinci el araç alım-satımında, araçların o andaki durumunu tespit etmek için gerekli araç ekspertiz işlemlerinde kullanılır.

Oto Ekspetiz paketi içerisindeki cihazlar şunlardır : 1. Dinamometre, 2. Fren test cihazı, 3. Amortisör test cihazı, 4. Yana kayma cihazı, 5. Boya kaporta ölçüm cihazı, 6. Elektronik arıza tespit cihazı.

ZEMİNE GÖMÜLÜ MONTAJ ÖRNEKLERİ

Dinamometre – Dyno

2 ve 4 çeker araçlara uygun cihazımız motor durumu hakkında genel bilgi verir. Motor gücü, motor torku, tekerlek gücü ve tork ölçümlerini yapar.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Maximum güç : 400KW / 535 hp
Maximum hız : 300Km/h
Maximum tork : 750/1500Nm
Eleltriksel güç : 6KW
Teker arası mesafe : 2 -> 3m

Fren, Amortisör, Yana Kayma test cihazı 

Araçların frenleri, amortisörleri ve yana kayması hakkında genel bilgi verir. Sağ-sol frenleme gücünü ve frenleme farklarını ölçer. Balata ve disk sıkışıklıkları, diskteki yalpalanmaları ölçer.

Bütün amortisörlerin durumu test edilir. Araçlarda sağa-sola çekme olup olmadığı kontrol edilir. Araç muayene istasyonuna gidecek araçların kontrol ve hazırlıkları yapılır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Çalışma Voltajı : 3 faz 380 V + 1 faz 220 V AC
Çekilen güç : max 18 kW
Motor gücü : 2×3.0kW veya 2 x 4.8 kW
Max araç ağırlığı : 7.5 ton
Min lastik iz genişliği : 800 mm
Max lastik iz genişliği : 2200 mm

Boya Kontrol ve Arıza Tespit Cihazı

Araçlarda boya olup olmadığını ölçer. Bu cihaz ile hem alüminyum hemde metal yüzeylerde boya kontrolü yapılabilir.

Araçların daha önce motor, şanzuman vs gibi elektronik aksamlarında arıza olup olmadığı kontrol edilir. Beyin hafızasında arıza kaydı bulunup bulunmadığına bakılır.  Bazı araçlarda km değerinin değişip değişmediği kontrol edilebilir

ZEMİN ÜSTÜ MONTAJ ÖRNEKLERİ